patronat honorowy

15:00

Uroczyste otwarcie konferencji


15:15

Wręczenie nagród w konkursie Złota @ - Samorządowy Lider Cyfrowej Polski

15:30 -
17:30

I sesja plenarna


Przystanek 2013: W poszukiwaniu cyfrowego optimum


Tematyka sesji

Sesja poświęcona fundamentalnym pytaniom o sens dotychczasowych i przyszłych inwestycji w impet cyfrowy uznawany w strategii do roku 2030 jako jeden z podstawowych czynników rozwojowych Polski

  • czy w polskich warunkach wielomiliardowe inwestycje dają w istocie spodziewany zwrot w postaci zmian cywilizacyjnych i społecznych oraz wpływ na wzrost innowacyjności oraz przyspieszenie gospodarki?
  • czy cyfrowy impet nie jest przeceniany jako czynnik dynamizujący rozwój? Jakie inne czynniki są ważniejsze/równie ważne? Co trzeba zrobić, aby uwolnić potencjał cyfrowej rewolucji? Jaka jest rola rządu, samorządu, innych partnerów, jakich?
  • Jakie cele powiązane z rozwojem stymulowanym procesami cyfryzacji społeczeństwa i gospodarki powinniśmy sobie postawić na lata 2014-2020?

Prowadzenie: Igor Janke, Instytut Wolności


Wystąpienie programowe:

Dr Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji

 

Prelegenci

  • Prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
    Impet cyfrowy – co to znaczy?
  • Dr Jarosław Bober, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
    Narastające dysfunkcje, zasadnicze dylematy, konieczne działania – główne tezy raportu o stanie samorządności terytorialnej w Polsce
  • Roman Ciepiela, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
17:10

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego a firmą Microsoft w sprawie podnoszenia kompetencji cyfrowych pracowników służby zdrowia

17:30 -
19:00

Debata strategiczna


Cyfrowy fetysz czy katalizator. Jak zmieniać Polskę?

Wskazówki dla decydentów w perspektywie roku 2020.


Tematyka debaty

Debata na temat najważniejszych czynników rozwoju Polski w najbliższej przyszłości oraz miejsca, roli i wagi pośród nich impetu cyfrowego, wywołanego inwestycjami w rozwiązania teleinformatyczne i kompetencje cyfrowe Polaków. Co należy zmienić w korzystaniu z teleinformatyki dla celów rozwojowych? Jak zakorzenić ICT w procesach rozwojowych?

Debata transmitowana on-line z możliwością zadawania pytań z sali i przez Internautów poprzez stronę na FB.

Gospodarz debaty: Grzegorz Nawrocki, TVP


Do udziału w debacie zostali zaproszeni m.in.:

19:30

Bankiet na Ołowiance


20:30

WIECZÓR PEŁEN NOWOŚCI - Prezentacje Wystawców

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin stoisk firm sektora teleinformatycznego, które rozlokowane będą w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na I piętrze. Na stoiskach oraz w specjalnie wydzielonych strefach będziecie mieli Państwo możliwość uzyskać informacje od ekspertów firm teleinformatycznych, a także obejrzeć i porównać najnowsze modele laptopów, tabletów i smart fonów.

Rozpoczynamy o 20:30 przecięciem wstęgi, konkursami i pokazami.patronaty

patronaty medialne

sponsorzy